21. skupština Kluba DDK i CK Mertojak

21. skupština Kluba DDK i CK MertojakSinoć, 9. prosinca 2011., održana je 21. godišnja skupština, ujedno i proslava rođendana Kluba dragovoljnih darivatelja krvi Mertojak i Crvenog križa Mertojak u prostorijama Gradskog kotara.

Svečanost je uveličalo stotinjak uzvanika koje je na početku pozdravila predsjednica Crvenog križa Mertojak gospođa Đurđica Brešković, a nakon nje uzvanicima se obratio i predsjednik Kluba DDK Mertojak gospodin Neno Čeko.

Zahvalnicama i prigodnim poklonima nagrađeni su jubilarci:

Za 10 darivanja krvi:

 1. Bonin, Bojan
 2. Buljac, Ante
 3. Butorović, Goran
 4. Čaljkušić, Ante
 5. Čić, Zvonko
 6. Jukić, Ante
 7. Kristić, Nenad
 8. Matić, Danijel
 9. Murat, Diana
 10. Stipinović, Mirko
 11. Škaričić, Nediljko
 12. Škiljo, Miro
 13. Tokić, Tonći
 14. Žanko, Anđelko

Za 20 davanja:

 1. Firić, Denis
 2. Galić, Žarko
 3. Kovačević, Dražen
 4. Kovačević, Tonći
 5. Lazarušić, Eduard
 6. Lovrinčević, Željko
 7. Marković, Milan
 8. Rogošić, Ognjen
 9. Velimirović, Nikola
 10. Vilčić, Toni
 11. Županović, Zoran

Za 30 davanja:

 1. Aljinović, Robert
 2. Bašić, Nenad
 3. Boban, Mario
 4. Čičerić, Antun
 5. Đirlić, Marijan
 6. Hribar, Lovre
 7. Poljičak, Ivan
 8. Prkić, Siniša
 9. Sučić, Boris
 10. Šimunić, Hrvoje

Za 40 davanja:

 1. Cikatić, Jadranka
 2. Novačić, Srećko
 3. Stipinović, Milan
 4. Šimac, Duško

Za 50 davanja ove dragocjene tekućine koja život znači nagrađeni su Joško Lovrić i Srđan Basina, za čak 75 davanja gđa Marija Tešija, a stotku je dosegnuo još jedan član DDK Mertojak, gospodin Anton Bakotić.

Predsjednik Kluba DDK Neno Čeko upoznao nas je i s ovogodišnjim brojkama:

Klub ima oko 390 članova, od toga oko 250 aktivnih, a broj neprestano raste. Godine 2011. održane su, kao i uvijek, četiri akcije – u veljači, svibnju, kolovozu i studenom. Akcijama je ukupno pristupilo 514 davatelja, od čega ih je 428 dalo krv, a 86 ih je odbijeno. Klub se posebno veseli novim davateljima – ove godine akcijama je pristupilo čak 19 osoba koje su po prvi put dale krv. Članovi Kluba DDK Mertojak posebno se ponose i svojim članicama od kojih je ove godine ukupno prikupljena 51 doza krvi.

Žene na mertojačkim akcijama obično čine 9-10% darivatelja, a u posljednjoj ovogodišnjoj akciji održanoj 23. studenog čak 12% darivatelja bile su pripadnice ljepšeg spola. To je ujedno i najuspješnija ovogodišnja akcija ovog Kluba kojoj je pristupilo 142 ljudi (odbijeno ih je 18), od toga je bilo čak 7 darivatelja „prvoputaša“. Treba napomenuti kako akcijama nisu pristupali mnogi članovi Kluba koji su se odazivali na brojne apele Transfuziologije KBC-a Split i nekoliko darivatelja starijih od 65 godina koji su članovi Kluba, ali krv daju u bolnici.

Klub ima udio od oko 10% ukupne darovane krvi u KBC-u Split i jedan je od najboljih klubova u županiji.

Gospođa Đurđa i gospodin Neno zahvalili su svim članovima Kluba DDK Mertojak i vrijednim i neumornim damama koje su kao organizatorice i nositeljice svih akcija darivanja krvi te godišnjih skupština nesebično izdvajale svoje vrijeme i ulagale izniman trud kako bi svaka akcija prošla u najboljem redu i kako bi svi darivatelji bili sretni i zadovoljni. Nakon čestitki za Božić i novu godinu, uslijedilo je druženje uz iće i piće te pjesmu i ples.

Iduća akcija bit će održana u veljači 2012. godine. Ne zaboravite – ne morate biti liječnik da biste spasili život! Neka krv čeka bolesnika, a ne bolesnik krv! Darujte krv – darujte život!

Foto Galerija

Ponedjeljak, 6. srpnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 19 

Web Statistika

counterDanas141
counterOvaj mjesec1873
counterSveukupno864411