20 godina zajedno u Kristu

Nedjelja, 08. travnja 2012. piše don Vjenceslav Kujundžić

20 godina zajedno u KristuOvo je prigoda prisjetiti se početaka župe i njezina nastanka kao žive zajednice, gradnje župne crkve, te svesrdne zauzetosti, odricanja i ljubavi njezinih članova. Župa je osnovana 21. kolovoza 1991. godine, dekretom nadbiskupa, monsinjora Ante Jurića. Njezinim župnikom je imenovan don Ivan Čotić...

Opširnije

   

Obilježena 20. obljetnica naše župe

Srijeda, 21. ožujka 2012. piše Maja Vrbat

Obilježena 20. obljetnica naše župeNaša Župa sv. Josipa obilježila je 20. obljetnicu svoga postojanja u ponedjeljak 19. ožujka, na blagdan zaštitnika sv. Josipa. Središnje misno slavlje u župnoj crkvi Sv. Josipa predvodio je splitsko-makarski nadbiskup Marin Barišić u koncelebraciji s deset svećenika predvođenih našim župnikom don Vjenceslavom Kujundžićem. Uime župljana pozdravnu riječ...

Opširnije

   

Početak obilježavanja 20. obljetnice Župe sv. Josipa

Subota, 17. prosinca 2011. piše Silvana Burilović

Početak obilježavanja 20. obljetnice župe sv. Josipa na MertojakuŽupa sv. Josipa na splitskom Mertojaku započela je obilježavanje 20. obljetnice postojanja, na prvi spomendan bl. Drinskih mučenica, u četvrtak 15. prosinca u župnoj crkvi, svečanim misnim slavljem koje je predvodio njezin prvi župnik don Ivan Čotić, a sadašnji župnik na splitskom Sućidru. „Velika mi je radost biti danas s vama...

Opširnije

   

20 godina Župe sv. Josip, Mertojak

Četvrtak, 08. prosinca 2011. piše Lucija Buljan

Izgradnja crkve na MertojakuOsnivanje župe i gradnja crkve odvijali su se u specifičnim uvjetima. Bilo je vrijeme rata, vrijeme borbe za neovisnost Hrvatske. Baš ono vrijeme kada su mnogi očevi i majke dolazili u crkvu moliti se za svoje sinove, žene za muževe, a baš kao da je tako moralo biti, naša crkva je tada svoje mjesto dobila u prostorijama protuatomskog...

Opširnije

   
Nedjelja, 15. rujna A.D. 2019.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 19:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 19:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 19:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 61 

Web Statistika

counterDanas344
counterOvaj mjesec4710
counterSveukupno766598