Hodočašće u Rim: polazak - nedjelja, 4. travnja 2010.

Hodočašće u Rim - trajektna luka SplitHodočašće u Rim - trajektna luka Split

Naše hodočašće u Rim dugo je najavljivano, a još duže čekano, ali kada je došao i taj dan, kao da je vrijeme proletjelo pa su se posljednje pripreme obavljale „navrat nanos“.

Dan našeg polaska bio je sam Uskrs tako da su se poslije ručka i brzinskog obilaska rodbine i zadnje stvari doslovno ugurivale u ionako pretrpane kufere da bi stigli u dogovoreno vrijeme. Taj dan puhalo je jako jugo tako da ni katamarani nisu isplovili, a mi smo se hrabro uputili iz naših kuća te se iz raznih smjerova Lijepe naše okupljali u trajektnoj luci u Splitu oko 19 sati. Tu su bila upoznavanja s cijelom grupom, smještaj stvari u autobus (kojeg smo naučili jaaako cijeniti ;)) i prolazak kroz carinu. Dok je naš don Vjence prikupljao i posljednje (zametnute) putovnice, mi smo vrijeme kratili i hladnoću ubijali domaćim proizvodima pristiglima što s otoka, što iz naše zagore...

Jadrolinijinim brodom Dubrovnik isplovili smo u 21 sat ostavljajući za sobom pogled na kišni Split, a odlazeći prema Vječnom gradu koji će biti „naš“ grad idućih 5 dana.

Budući da smo imali avio sjedala, nakon smještaja smo krenuli u potragu za mjestom gdje bi mogli iznijeti svoje delicije za večeru, a nakon što smo ga pronašli i večerali, bila je i degustacija domaćeg crnog vina našeg suputnika Karla za koje je Barba Bruno dodijelio najviše ocjene.

Na brodu se vrijeme kratilo na razne načine, ali je ipak najpostojaniji skup bio onaj na vanjskom dijelu broda gdje su pušači ispunjavajući svoju dozu stvorili pravi mali kružok i raspravljali o planu i programu koji nas čeka u Rimu.

Na brodu smo u duty free shopu obavili i kupovinu osnovnih, neophodnih namirnica te se uputili na svoja mjesta, a oni kojima je najviše smetalo valjanje broda, svoj mir pronašli su i nekoliko paluba niže :)

Nakon noćne vožnje brodom dočekalo nas je sivo jutro u Anconi...

Subota, 17. travnja A.D. 2021.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Online gostiju: 18 

Web Statistika

counterDanas48
counterOvaj mjesec4182
counterSveukupno949939