Nadbiskup Marin Barišić reagirao na hašku presudu

nadbiskup Marin BarišićNa odluku haškoga suda reagirao je nadbiskup Barišić - „Danas želimo moliti za našu domovinu, za one koji su osuđeni i osudom poniženi, za naše branitelje i njihove obitelji, za sve nas jer njihov križ je i naš križ.“ Poruka je to splitsko-makarskog nadbiskupa Marina Barišića s jučerašnjeg križnoga puta grada Splita - "Od Gospe do Gospe".

Pobožnost je započela ispred crkve Sv. Frane, gdje je nadbiskup Barišić izrazio svoju tugu i žalost zbog nepravedne presude hrvatskim generalima. Tugu nisu mogli skriti ni brojni vjernici, njih više tisuća, u trosatnom molitvenom hodu, na kojem su neke od postaja bili Kašjuni i crkva Sv. Jere.

Nadbiskup je prvi ponio križ na putu dugačkom više kilometara. Izrazio je želju da pod križem posvjedočimo svoje dostojanstvo i ljubav prema Domovini, te zahvalimo onima koji su ugradili i žrtvovali svoje živote u nju. Želimo da nađu snagu u nevino osuđenom Isusu Kristu i njegovom križnom putu.

I ostali biskupi su se oglasili u sličnom tonu o haškoj presudi. Pitanje je zašto su šutjeli do sada...

Ponedjeljak, 1. lipnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 15 

Web Statistika

counterDanas362
counterOvaj mjesec362
counterSveukupno852403