Mudri student

Albert EinsteinPočetkom 20. stoljeća na jednom sveučilištu profesor je izazivao učenike pitanjem je li Bog stvorio sve što postoji. Jedan je student hrabro odgovorio: „Da, stvorio je!“

„Bog je sve stvorio?“ – upitao je profesor ponovno. „Da, profesore“ – odgovorio je student.

Profesor reče: „Ako je Bog stvorio sve, onda je stvorio i zlo. A sudeći prema pravilu da naša djela govore što smo mi – Bog je zao!“ Student je zašutio, a profesor je bio jako zadovoljan sobom, hvaleći se kako je dokazao da je kršćanstvo samo mit.

Neki drugi student podigao je ruku i rekao: „Mogu li ja Vas nešto pitati, profesore?“ „Naravno“ – odgovorio je profesor. Student je ustao i rekao: „Profesore, postoji li hladnoća?“ „Kakvo je to pitanje? Naravno da postoji! Tebi nikada nije bilo hladno?!“ – odgovorio je profesor.

Mladić je nastavio: „Činjenica je da hladnoća ne postoji. Prema zakonu fizike, ono što mi smatramo hladnoćom je zapravo nedostatak topline. Hladnoća ne postoji, mi smo stvorili tu riječ da opišemo kako se osjećamo kad nemamo topline.“

Tad je upitao profesora: „Postoji li tama?“ Profesor je odvratio: „Naravno da postoji!“ Student je odgovorio: „Ne, profesore, tama ne postoji. Tama je samo nedostatak svjetla. Svjetlo možemo proučavati, ali tamu ne. Ne možemo izmjeriti mrak! Kako možete znati koliko je određeni prostor taman? Ono što možete izmjeriti je količina svjetla koje je prisutno. Tama je izraz koji čovjek koristi kako bi pokazao što se događa kad svjetlo nije prisutno!“

Konačno, mladi je student upitao: „Profesore, postoji li zlo?“ Već nervozan, profesor je odgovorio: „Postoji! Vidimo ga svaki dan u primjerima čovjekovog nehumanog ponašanja, u kriminalu i nasilju!“

Tada je student odgovorio: „Zlo ne postoji, profesore. Ili barem, ne postoji samo za sebe. To je kao tama i hladnoća: riječ koju je čovjek stvorio da bi opisao odsutnost Boga. Bog nije stvorio zlo. Zlo nije kao vjera ili ljubav koje postoje kao što postoji svjetlo i toplina. Zlo je ono što nastaje kad čovjek nema Božje ljubavi u svom srcu.“

Profesor je šutke sjeo. Mladić se zvao Albert Einstein.

Subota, 30. svibnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 29 

Web Statistika

counterDanas145
counterOvaj mjesec5001
counterSveukupno851422