Papa Benedikt XVI. u Hrvatskoj 4. i 5. lipnja 2011. godine

Papa Benedikt XVI. u Hrvatskoj 4. i 5. lipnja 2011. godineNaša župa organizirat će odlazak u Zagreb povodom Papinog posjeta.

Krajem prošle godine Državni odbor za pripremu i praćenje pohoda pape Benedikta XVI. Republici Hrvatskoj i Hrvatska biskupska konferencija objavili su program Papinog posjeta Zagrebu 4. i 5. lipnja ove godine. Geslo pohoda bit će „Zajedno u Kristu“.

U subotu, 4. lipnja, Papa će biti svečano dočekan u zagrebačkoj zračnoj luci Pleso, nakon čega slijedi njegov susret s našim predsjednikom Ivom Josipovićem na Pantovčaku, a zatim i s premijerkom Jadrankom Kosor u Apostolskoj nuncijaturi. U Hrvatskom narodnom kazalištu Papa će se susresti s predstavnicima kulture, akademske zajednice, poduzetnika, civilnog društva, politike, diplomatskog zbora i s poglavarima vjerskih zajednica. Prvi dan Papinog posjeta završit će njegovim molitvenim bdijenjem s mladima na Trgu bana Josipa Jelačića.

U nedjelju, 5. lipnja, održat će se središnji događaj Papinog posjeta – svečano misno slavlje povodom Nacionalnog susreta hrvatskih katoličkih obitelji na zagrebačkom hipodromu. Nakon svečanog euharistijskog slavlja, Papa će predvoditi molitvu Kraljice neba i uputiti poruku vjernicima diljem svijeta u svom tradicionalnom podnevnom obraćanju nedjeljom. Istog dana poslijepodne, Papa će u zagrebačkoj katedrali predvoditi molitvu s biskupima, svećenicima, redovnicima, redovnicama, bogoslovima i sjemeništarcima, pomolit će se na grobu blaženog Alojzija Stepinca, a tada će uslijediti oproštaj sa Svetim Ocem u zagrebačkoj zračnoj luci.

Subota, 30. svibnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 34 

Web Statistika

counterDanas143
counterOvaj mjesec5001
counterSveukupno851420