Poštanska marka posvećena dolasku Svetog Oca

Poštanska marka posvećena dolasku Svetog OcaKako su na ovaj način obilježeni i posjeti pape Ivana Pavla II. Republici Hrvatskoj 1994., 1998. i 2003. godine, Hrvatska pošta će 4. travnja pustiti u optjecaj novu, prigodnu poštansku marku „Pohod Svetog Oca Benedikta XVI. Hrvatskoj”. Vrijednost marke je 3.10 kn, a može se upotrijebiti za slanje pisama do 50 grama unutar države, kao i za razglednice u međunarodnom prometu.

Marka je tiskana u nakladi od pola milijuna primjeraka, a krasi je fotografija Pape s inauguracijske propovijedi na Trgu sv. Petra u Vatikanu koju je snimio Kai Pfaffenbach. Za grafičku obradu zaslužna je dizajnerica iz Samobora Ariana Noršić. Veliki je interes sakupljača maraka i filatelista za ovakva izdanja, pa ih Hrvatska pošta tiska u većoj nakladi nego što je to uobičajeno za prigodne poštanske marke, a dosadašnja tri izdanja su rasprodana.

Podsjetimo, Papa će u Republici Hrvatskoj boraviti 4. i 5. lipnja ove godine.

Četvrtak, 4. lipnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 18 

Web Statistika

counterDanas15
counterOvaj mjesec1011
counterSveukupno853051