Hvarani i Splićani pobjednici Vjeronaučne olimpijade

Hvarani i Splićani pobjednici Vjeronaučne olimpijadeOd 23. do 25. ožujka u Hvaru se održavala još jedna Vjeronaučna olimpijada. I još su jednom Hvarani bili najbolji u kategoriji srednjoškolaca, a u kategoriji osnovnoškolaca, kako je i očekivano, najbolji su bili učenici OŠ Sućidar iz Splita, četvrtu godinu u nizu!

Ove godine na ovom među mladima omiljelom natjecanju sudjelovalo je 200-tinjak učenika iz 17 osnovnih i 15 srednjih škola. Pobjednici s Hvara predvođeni su vjeroučiteljem Ljubomirom Ladanom, a oni sa Sućidra našim bivšim župnikom don Ivanom Čotićem.

U kategoriji srednjih škola drugo i treće mjesto osvojile su ekipe III. gimnazije iz Zagreba i Turističko-ugostiteljska škola iz Šibenika. U kategoriji osnovnih škola iza Sućidra slijede ekipe OŠ Luka iz Sesveta i OŠ Hvar.

Tema natjecanja ove godine bila je "Blažena Djevica Marija - Isusova i naša majka". Osim testiranja i igre, vjeroučenici su predstavljali i zajednički projekt čiji je cilj bio prikazati koliko je hrvatski narod privrženi Blaženoj Djevici Mariji. Pobjedničke ekipe odabrale su za naslove svojih radova "Gospin Hvar" i "Gospin otok u Solinu".

Biskup msgr. Slobodan Štambuk je za sudionike Vjeronaučne olimpijade u četvrtak služio svetu misu u hvarskoj katedrali, a natjecanje je završilo svečanim uručenjem nagrada i priznanja.

Subota, 30. svibnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 15 

Web Statistika

counterDanas119
counterOvaj mjesec5001
counterSveukupno851396