Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH

Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiHKorizma svake godine pruža jedinstvenu priliku da svatko od nas dublje razmišlja o smislu i vrijednosti svojega kršćanskog života. Ona nas i poziva da tijekom tog vremena, uz snažniju duhovnu obnovu i molitvu, postanemo milosrdniji prema drugima, osobito bližnjima u potrebi, čineći konkretna djela ljubavi i dijeleći svoja dobra s potrebnima.

Hrvatski Caritas i ove godine u tjednu između druge i treće korizmene nedjelje, od 21. do 27. ožujka, pokreće akciju „Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini“. Ove godine obilježavamo petu godinu provođenja akcije uz slogan: „Vama pak, braćo, neka ne dodija činiti dobro.“ (2 Sol 3,13)

„Svim aktivnostima koje ćemo provoditi uoči 3. korizmene nedjelje želimo pokazati zahvalnost za sve ono čime nas braća i sestre u vjeri iz Bosne i Hercegovine obogaćuju: čvrstom vjerom, očuvanjem obiteljskog zajedništva, domoljubljem, brojnim postignućima u sportskom, kulturnom i gospodarskom životu. Posebno zahvaljujemo na brojnim svećeničkim i redovničkim zvanjima, koja su živi kvasac i Crkve u Hrvatskoj“, poručuje mons. Josip Mrzljak, predsjednik Hrvatskog Caritasa i biskup varaždinski u ovogodišnjoj poslanici.

Svrha je korizmene akcije prikupiti konkretnu, novčanu pomoć, ali i senzibilizirati javnost u Hrvatskoj za solidarnost i zajedništvo s ljudima i Crkvom u BiH, poticati na međusobno pomaganje te njegovanje susreta i uzajamnih posjeta vjernika.

U akciju se građani mogu uključiti:

  • pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,15 kn)
  • uplatama na KUNSKI račun kod PBZ 2340009-1100080340, poziv na br. 101
  • uplatama na DEVIZNI račun kod PBZ 70300 - 359378,
    IBAN HR05 2340 0091 1000 8034 0,
    SWIFT / BIC code: PBZGHR2x
  • online donacijama

Sredstvima prikupljenima u akciji financirat će se projekti i programi iz područja obrazovanja, socijalne pomoći i razvoja obiteljskog poduzetništva u BiH.

Preuzeto s web stranice caritas.hr

Petak, 5. ožujka A.D. 2021.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Online gostiju: 8 

Web Statistika

counterDanas50
counterOvaj mjesec1046
counterSveukupno938958