Otvorena izložba "Moj put"

otvorenje izložbe Moj put

otvorenje izložbe Moj putIzložba "Moj put" službeno je otvorena u srijedu nakon svečane svete mise. U prepunoj dvorani okupljenima se kratko obratio don Vjencesalav budući da je i sam vidio da pogledi okupljenih nestrpljivo bježe prema izloženim slikama koje su po svemu posebne. Još kada znamo da ih je slikala naša župljanka, Mirjana Bobeta, tada s posebnom radošću prisustvujete ovakvom događaju, ali i s posebnom pažnjom promatrate sve one linije povučene na platnu koje sada govori mnogo više od riječi.

Kako je i najavljeno, bile su izložene slike s motivima cvijeća, mora te sakralnim motivima, koje su sve zajedno doista zatvarale jedan krug, jedan put sazrijevanja. Vrteći se u krug po dvorani, od teme do teme, motiva do motiva zaista vas obuzmu različite emocije koje u vama probude ti trenutci „uhvaćeni“ na slikama. Naša autorica, kako je don Vjence naglasio, ne voli puno pričati o sebi, ali smo ipak par dana ranije vodili kratki razgovor s njom.

slikarica Mirjana BobetaMirjana, za početak nam recite koliko dugo traje vaše stvaralaštvo?

Uhh, pa slikarstvom se bavim preko 25 godina... 2000. god. završila sam Studio likovnih umjetnosti u "Opusu", program slikarstva kod prof. Dalibora Popovića.

To je poprilično dug period. Kojom ste se logikom vodili pri izboru slika koje ćete izložiti ovom prigodom? Jesu li to slike novijeg datuma ili su doslovno izbor iz cijelog Vašeg puta?

Naziv izložbe Moj put doslovno je tog značenja budući da sam nastojala odabrati po nešto od prve godine slikanja pa sve do danas. Trudila sam se izabrati po jednu-dvije slike iz svakog perioda stvaranja. Zastupljene su različite tehnike (akvarel, tempera, suhi pastel i ulja na platnu) kao i različiti motivi koji se i stilski razlikuju.

Onaj tko je pomno promotrio, nije mogao ne steći dojam da su slike radili različiti autori. Međutim upravo to je "Moj put". Put sazrijevanja, traženja sebe u svijetu slikarstva, odraz mojih trenutnih razmišljanja, raspoloženja, emocija. Paralelno s mojim mijenjanjem, mjenjale su se i moje slike.

slikarica Mirjana BobetaPostoji li među Vašim slikama i neka koja Vam je posebno draga i značajna?

Pa ne bih mogla izdvojiti neku. Sve su mi jednako drage jer su one dio nekog mog vremena, dio mene.

Kako vidite nastavak Vašeg puta u budućnosti?

Vjerujem da ću nastaviti raditi ulja na platnu sa sakralnom i morskom tematikom. Zanimljivo je da sam se prilikom slikanja morskih motiva odlučila i na korištenje prirodnih materijala odnosno miješam uljanu boju s pijeskom. U posljednje vrijeme slikanje morske pjene i obale mora u meni stvara poseban, neopisiv osjećaj...

U gužvi koja je vladala u srijedu navečer, nakon otvorenja izložbe uspjeli smo na trenutak uhvatiti „našu“ slikaricu, umjetnicu, župljanku i prijateljicu da podijeli s nama svoje dojmove...

Znamo da ste uzbuđeni, umorni i rastrgani na „sto strana“, ali evo, samo kratko nam recite kako ste zadovoljni s izložbom, reakcijama?

Prezadovoljna sam! Reakcija ljudi za mene je iznenađujuća... Na izložbu su mi došli i prijatelji, poznanici, susjedi tako da je za mene ovo poseban trenutak... Neki moji dragi uzvanici bili su spriječeni doći što zbog olujnog juga, što zbog viroze... No, izložba je otvorena do nedjelje pa oni koji su propustili otvaranje mogu doći pogledati.

Budući da našu sugovornicu već „povlače za rukav“ za slikavanje, taman kad smo je mislili prepustiti, dodaje...

Najvažnije da ne zaboravim! Prije svega, neizmjerno sam zahvalna našem župniku don Vjenceslavu koji mi je omogućio postavljanje ove izložbe, odnosno da moji slikarski radovi izađu na svjetlo dana. Zahvaljujem se i mojoj prijateljici Dijani na svesrdnoj podršci i pomoći, kao i mom suprugu Ivici na sveukupnoj pomoći oko realizacije ove izložbe.

slikarica Mirjana Bobeta

Petak, 5. ožujka A.D. 2021.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Online gostiju: 14 

Web Statistika

counterDanas52
counterOvaj mjesec1048
counterSveukupno938961