Prodajom vijenaca mladi s Mertojaka darivali Vrličane

Miovci

Mladi s Mertojaka, stariji od 16 godina, koji djeluju pri Hrvatskom katoličkom zboru MI posjetili su Centar za rehabilitaciju "Fra Ante Sekelez" u Vrlici gdje su štićenike darivali povodom nadolazećih blagdana.

Mladi Splićani su na jednoj od posljednjih radionica izrađivali adventske vijence koje su prodavali ispred crkve, a prikupljenim novcem su kupili darove za Vrličane. Osim nezaobilaznih slatkiša donijeli su im pribor za crtanje, papire i ostale materijale za izradu novogodišnjih čestitki.

Dočekali su nas raširenih ruku

- Do sada smo bili u Centru Juraj Bonači, u Domu Maestral i u KBC-u Split, a ove smo se godine odlučili za Vrliku sasvim slučajno. Preko poznanika smo saznali za njih i tako im odlučili pomoći, a nakon ovoga ćemo zasigurno i dalje surađivati s njima. Žao nam je jedino što smo išli na radni dan pa s nama nisu mogli biti naši učenici i studenti. Dočekali su nas raširenih ruku, odmah smo počeli pjevati i plesati. To je zaista poseban osjećaj - kazala je Lucija Buljan, organizatorica akcije.

Oduševljena posjetom je bila i Mirjam Zubanović koja je za štićenike na klavijaturama svirala božićne pjesme.

- Bilo je posebno. Dočekali su nas kao da se znamo sto godina. Sve je bilo spontano. Pjevali smo i plesali, a zbog sreće koja se vidi na njihovim licima zaista se isplati ići gore. Prvom prilikom planiramo ponovno otići gore - kazala je Mirjam Zubanović.

Novi posjet mogao bi se vrlo lako dogoditi oko Uskrsa, no Hrvatski katolički zbor MI nastojat će susret ugovoriti u petak poslijepodne kako bi mogli povesti i svoje članove.

Centar za rehabilitaciju Fra Ante Sekelez u VrliciCentar brine o 180 štićenika

Vrlički Centar za rehabilitaciju brine o 180 mlađih i starijih osoba s različitim oštećenjima.

- U prosincu nam ljudi dolaze i darivaju nas. Uglavnom dobivamo pribor koji nam je potreban za rad u nekoj od naših sedam radionica. Upravo krećemo na izradu čestitki koje ćemo zajedno s ostalim stvarima koje smo napravili u krojačkim, tapiserskim ili radionicama za obradu drva predstaviti uskoro na splitskoj Rivi - kazao je voditelj Centra Franjo Koštroman.

Dosad se štićenici Centra nisu sa svojim radovima predstavljali u Splitu. Prošli su Knin, Sinj i Vrliku, a za Split će im u pomoć priskočiti djelatnici Centra Juraj Bonači koji će im ustupiti njihov štand na jedan dan.

Članak preuzet s web stranice dalmacijanews.com
Foto: Dalmacija News

Srijeda, 28. listopada A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 12 

Web Statistika

counterDanas46
counterOvaj mjesec5001
counterSveukupno906228