Glasnici Nade - "Dominik o.k."

Glasnici Nade - Dominik o.k.Album "Dominik o.k." Glasnika Nade, konačno je ugledao svjetlo dana, i to baš kada je bilo i rečeno, 8. kolovoza, na dan sv. Dominika, a prve primjerke mogli ste nabaviti već 15. kolovoza na dan Velike Gospe. Svojim novim albumom Glasnici Nade istinski su nas iznenadili. S dobrim vjetrom u leđa koji nam je donio singl "Na putu vjere" doplovili smo do jednog, recimo, majstorskog iznenađenja u obliku novoga nosača zvuka pod nazivom "Dominik o.k." koji je izuzetno djelo nekolicine odabranih ljudi.

Ovaj album je nadasve vrhunski osmišljeno i komponirano muzičko izdanje, do sada neviđeno na našim prostorima, a zasigurno će mnoge zainteresirati. Izdanje se sastoji od novog albuma i video zapisa (DVD-a). Omot izrađen u obliku križa te oslikan pričom novog albuma, obogaćen ilustracijama "plesača", vizualno je jedinstven uradak na ovim prostorima.

Da bi postigli cjelinu djela, Glasnici Nade dodali su simbiozi novog albuma i video zapis koji nas ukratko vodi kroz povijest njihovog stvaranja od prvih ratnih i poratnih dana, pa sve do danas. Takav uradak daje jedan potpuno novi zamah rock glazbi na našim prostorima i postavlja neke nove, znatno zahtjevnije i kvalitetnije kriterije.

Po uzoru na sv. Dominika, koji je propovijedao na samo sebi svojstven način, ovo glazbeno djelo također progovara na jedan, samo Glasnicima prepoznatljiv i osebujan način. "Dominik o.k." nije samo žestok rock album, već povijest jedne generacije ljudi, koja je kroz rat i poraće rasla i stasala u jednu novu nadu. To je glazba koja se otvara pred očima slušatelja, koliko svojom žestinom, jednako toliko i svojom nježnošću, te prodire u svaki, pa čak i u oni najudaljeniji kutak naše duše.

Još jedan dokaz zrelosti Glasnika su i neizmjerno nježni i pomno odabrani tekstovi pjesama, prožeti svakodnevicom i nadasve Biblijom. Oni su uspjeli spojiti ljubav prema vjeri i glazbi na sebi svojstven način kojim nas uvode u nekima nepoznat svijet, svijet blizak svima nama, a opet dalek i nestvaran.

Njihova duboka motiviranost vjerom i ljubavlju prema glazbi rezultat je ispravnog načina življenja i moljenja, a to nam vlastitim primjerom pokazuje i sv. Dominik u svojih devet načina moljenja. Ti načini također su sadržani u knjižici koja je sastavni dio ovog djela. Po uzoru na njega jednako tako i Glasnici, podarivši nam ovo jedinstveno remek djelo koje je na vrijeme i s velikim odricanjem ugledalo svjetlo dana.

I za kraj zahvaljujemo našim Glasnicima Nade na ovom njihovom djelu, te svim dobrim ljudima koji su pomogli da ovo jedinstveno djelo ugleda svjetlo dana. Te ljude nije potrebno poimenice spominjati i zahvaljivati im, jer sve su to dragi i nadasve skromni ljudi dobrog srca i plemenite duše.

Subota, 30. svibnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 20 

Web Statistika

counterDanas151
counterOvaj mjesec5001
counterSveukupno851428