Ljetovanje mladih u Splitu

Ljetovanje mladih u Splitu

Tridesetak nas mladih na čelu s našim nam dragim župnikom je i ovu godinu provelo u Splitu na Mertojaku u duhovnom ljetovanju od 14. do 22. srpnja. Dani su prolazili, a sadržaj je bio sve bogatiji. S obzirom na to da smo kao zajednica stigli, tako smo i djelovali cijelo vrijeme. Od kupanja, preko kuhanja do zajedničke molitve i slavljenja euharistije.

Jutra smo započinjali jutarnjom molitvom koja je bila povezana sa temom kateheze. U popodnevnim katehezama obrađivali smo teme zahvalnost, razmišlajnje i djelovanje uz Božju riječ, samopoštovanje i odgovornost. Vrijeme smo proveli i gledajući filmove o svecima te smo bili zahvalni na prilici da čujemo jedno svjedočanstvo studenta 1. godine prava iz Kaštela koji se cijeloga života bori sa bolešću.

Mi, animatori smo se dosjetili da bi bilo dobro da dožive i Misu mladih koju organizira splitski SKAC i tijekom ljeta nakon čega smo se zadržali u centru Splita družeći se. Ove godine su svi sudionici imali priliku jedni drugima biti anđeli i pratiti svoje štićenike kroz tjedan molitvom i porukama. Koverte svih sudionika su se punile svakodnevno, a simbolični pokloni su se izmijenili posljednjeg dana na otkrivanju anđela.

To je bio poseban trenutak. Slobodno vrijeme provodili smo osim pišući poruke, u igranju društvenih igara, pjesmi, plesu, nadmetanju u nogometu, igranju društvenih igara,… Samo možemo malo, ali zajedno možemo sve pa smo tako i mi mogli biti radosni i ispunjeni i ove godine jedini s drugima. Dogodine, pridruži nam se i ti.

Subota, 16. veljače A.D. 2019.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR97 2330 0031 1000 8611 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Nedjeljni i blagdanski raspored

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom, petkom
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim i blagoslov petkom
petkom poslije mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Nedjeljni i blagdanski raspored

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Ponedjeljkom, utorkom, četvrtkom, petkom
u 18:00 sati
Poslije večernje mise krunica.

Srijedom, subotom
u 7:00 sati

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Blagdan Svih svetih
u 8:00 i 9:30 sati
Na Lovrincu u 14:30 sati.

Dušni dan
u 8:00 i 18:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Slavlje krizme
1. svibnja 2018. u 10:30 sati

Slavlje prve svete Pričesti
6. svibnja 2018. u 10.00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 49 

Web Statistika

counterDanas245
counterOvaj mjesec4496
counterSveukupno707274