Oltarna pregrada za svojega Josipa

Bruna Šegvić i njena oltarna pregradaU likovnoj radionici Župe sv. Josipa Mertojak, Split bili su toliko vrijedni da su za blagdan zaštitnika svoje župe (ali i cijele Hrvatske) izradili oltarnu pregradu od svojih radova! Izrada je, pod vodstvom njihove voditeljice Višnje Mach Orlić, trajala mjesec dana. Uz pomoć skica nastalo je mnoštvo radova malih - "velikih" autora, a naposljetku ih je odabrano 12 i oblikovano u dvije cjeline oltarne pregrade.

Svi radovi predstavljali su sv. Josipa, a u crkvi su bili izloženi punih mjesec dana. Na ponos Martine Radić, Ane Juradin, Antonija Ramljaka, Ivana Jurića, Duje Orlića, Brune Šegvić (na slici), Ivana Delića, Ivne Tomas, Jelene Šolić, Maje Radman i drugih vrsnih malenih slikara, ali i na ponos cijele župne zajednice.

oltarne pregrade

Četvrtak, 4. lipnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 29 

Web Statistika

counterDanas11
counterOvaj mjesec1007
counterSveukupno853047