Adio barba Bruno!

Bruno Marasović
24. svibnja 1955. - 24. svibnja 2013.

Bruno MarasovićDragi župljani, dana 24. 5. 2013. god. na svoj pedeset i osmi rođendan napustija nas je naš dragi prijatelj Bruno. Mislila san se oću li pisat ovi članak ili ne. Nije ovo novinarski zadatak koji se obavlja za neku dnevnicu, a niti san ja novinar i stranac u priči. Ja san njegovo „dite“, njegov suputnik, njegov prijatelj.

Pričali smo ove dane otkad je završija u bolnici, zvali jedni druge, tješili se - bit će dobro... Rekla mi je Mirjam: „Luce, ne drže mi se prove, ne piva mi se, ne ide mi se nigdi...“

Utihnija je cili Zbor.

Ne čude me njene riči. Takvi je bija Bruno. Bila ga je puna kuća, bilo ga je puno srce. Puno je volija nas mlade. Zvali smo ga Barba Bruno, pa bi se don Vjence smija, bilo mu je drago vidit kako nas voli, kako mi njega volimo. Koliko je vrimena s nama proveja u našen „prostoru“, na našin zajednicama, radionicama, izletima, hodočašćima... Uvik bi reka: „Ja putujen samo s mladima“.

Bija je naš prijatelj, a bija nan je ka' i otac... Sto nas je puta sasluša i savjetova, a i nasmija svojin opaskama koje je ima spremne za svaku prigodu...

Nema tog putovanja koje se ne pamti po Brunu... Zvala san i našeg šofera Darija koji nas je vodija na puno hodočašća i putovanja. Osta je u šoku: kako on, čovik uvik vesel, nasmijan, uvik se samo i čuja njegov smij u autobusu...

Kako on? Pitan se i ja, a pita se i cila naša župna zajednica, njegova obitelj, prijatelji, kolege, kumovi... Čudni su puti Gospodnji...

Prijatelju dragi, ostat će mi uvik u sjećanju tvoje suze na svetin skalama u Lourdesu, smij u Rimu, kad si nas učija plesat u Opatiji, Crna Gora, Padova, Vukovar, zajednički rođendani, proslave diplome, rođenja, vinčanja, snig u Splitu, ozbiljni razgovori, tvoji savjeti, tvoj neumoran duh i ogromno srce koje je kucalo na onoj bolničkoj postelji...

Kucalo je za sve nas, a najviše za tvoje najbliže, tetu Vesnu, Brunu, Vanesu, Ivana i Benju.

Za njih ne brini, ostavljaš ih s nama, u sigurnin rukama i svi skupa pazit ćemo na njih ka šta si i ti na nas!!

...molile smo Ivona i ja don Vjencu da nas uvede po noći da te vidimo. Tile smo se oprostit. Poljubile smo te u čelo. Ladno čelo, ladnu glavu. Glava je stala, ali srce je i dalje kucalo. Ne čudi me. Bilo je to ogromno i neumorno srce!

Hvala i doviđenja!!!

Pogreb dragog Bruna bit će sutra (nedjelja), 26. svibnja u 16.00 h na mjesnom groblju u Tijarici, a ispraćaj s Lovrinca u 13.30 h.

Četvrtak, 4. lipnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 6 

Web Statistika

counterDanas20
counterOvaj mjesec1016
counterSveukupno853057