Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiH

Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u BiHKorizmena akcija Hrvatskog Caritasa 2012.

Korizma nam svake godine daje jedinstvenu priliku da dublje razmišljamo o smislu i vrijednosti svojega kršćanskog života. Tijekom tog vremena poziva nas da uz molitvu i duhovnu obnovu budemo milosrdniji prema drugima, čineći konkretna djela ljubavi i dijeleći svoja dobra s potrebnima.

I ove godine, šesti put za redom, Hrvatski Caritas između druge i treće korizmene nedjelje, od 5. do 11. ožujka, pokreće akciju Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini. Ove godine akcija se provodi uz slogan: «Doista, gdje vam je blago, ondje će vam i srce biti.» (Lk 12,34)

Svrha korizmene akcije je prikupiti konkretnu novčanu pomoć, ali i poticati vjernike i ljude dobre volje na međusobno pomaganje, njegovanje dobrih odnosa, ostvarivanje zajedništva u susretima te molitvu za potrebite.

Osim novčanog priloga, tijekom korizmene akcije vjernici mogu dati i duhovni prilog, sudjelujući u molitvenom hodu koji će se organizirati župama Zagrebačke ali i drugih nad/biskupija u Hrvatskoj. «Tako molitvenim hodom organiziranim u župama diljem Hrvatske u tjednu od 5. do 11. ožujka 2012. svjedočimo našim dragim sunarodnjacima iz raznih dijelova Bosne i Hercegovine da znamo što su proživjeli, da nam je poznata njihova duga kušnja, da znamo za težinu patnje koja svakodnevno prati njihov život, kao i za napast što na njih vreba - kako ne bi izgubili hrabrost i nadu u bolju budućnost», poručuje biskup Josip Mrzljak, predsjednik Hrvatskog Caritasa i biskup varaždinski u ovogodišnjoj poslanici.

U želji da doprinese snažnijem animiranju župnih zajednica za ovu akciju, i molitvu za sunarodnjake u Bosni i Hercegovini, Hrvatski Caritas župama diljem Hrvatske dostavlja knjižicu s molitvama vjernika i Euharistijskim klanjanjem, koje je pripremio vlč. Josip Filipović, te Križni put za mlade, koji je pripremio p. Antun Volenik, S.J. Knjižice možete naći i u našoj župi na stoliću za tisak.

Korizmenu akciju Tjedan solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, temeljem odluke Hrvatske biskupske konferencije i Biskupske konferencije Bosne i Hercegovine, od 2007. godine provodi Hrvatski Caritas. Treća korizmena nedjelja, ove godine 11. ožujka, već je šestu godinu prepoznata kao vrhunac Tjedna solidarnosti i zajedništva s Crkvom i ljudima u Bosni i Hercegovini, kada prikupljamo i materijalnu pomoć za naše sunarodnjake. Kolektom koja se na taj dan prikuplja u župama u cijeloj Hrvatskoj pomažemo našim sunarodnjacima u materijalnim potrebama.

Prikupljenim sredstvima financirat će se projekti i programi u mreži Caritasa u Bosni i Hercegovini, iz područja socijalno-zdravstvene skrbi, obrazovanja te pastoralni projekti župnih zajednica.

    Kako se uključiti:

  • pozivom na donacijski telefon 060 9010 (cijena poziva 6,25 kn)
  • uplatom na žiro račun 2340009 - 1100080340, poziv na br. 101
  • uplatom novčanog dara na župi
  • uplatama na devizni račun kod PBZ 70300 - 359378, IBAN HR05 2340 0091 1000 8034 0, SWIFT / BIC code: PBZGHR2x
  • online donacijama na www.caritas.hr

Preuzeto s www.caritas.hr

Četvrtak, 4. lipnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 6 

Web Statistika

counterDanas20
counterOvaj mjesec1016
counterSveukupno853056