Pomozimo našoj župljanki Slavici Tukić!!!

Nakon što je cijeli svoj radni vijek ozdravljala druge, nesebično pomažući svima koji su joj se obraćali, Slavica Tukić, 62-godišnja umirovljenica, bivša kineziterapeutkinja, sada treba pomoć dobrih ljudi kako bi se ponovno vratila u život.

Jaka volja za životom

Slavičina kalvarija počela je 2002. godine, kada je doživjela tešku prometnu nesreću. Na pješačkom prijelazu udario je automobil, čiji je vozač pobjegao s mjesta nesreće i ostavio je da leži na cesti. Njezino tijelo odbacilo je plastični kuk nakon operacije u splitskom KBC-u Firule. Od tada je Slavica prikovana za svoj krevet. Pod hitno joj je potrebna operacija u Lovranu, koja zajedno s rehabilitacijom košta oko 10 tisuća eura, a tamo je jedino u Hrvatskoj moguća ugradnja umjetnog kuka od neke plemenite kovine.

- Zbog te nesreće, dobila sam frakturu lijeve i desne ruke, trostruki lom desnog skočnog zgloba te lom desne bedrene kosti. Išla sam nakon toga na tešku operaciju ugradnje umjetnoga kuka koje je tijelo odbacilo, a tijekom operacije oštećen mi je i živac, zbog čega sam dobila parezu stopala, a posljedica toga mi je šest centimetara kraća noga - kaže Slavica.

Slavica je inače udovica od 1994. godine, živi sama u stanu na Mertojaku s mjesečnom mirovinom od 1500 kuna, uz koju još otplaćuje i kredit od 450 kuna te plaća patronažnu medicinsku sestru. Boluje i od teškog oblika dijabetesa, zbog čega joj je oštećen vid. Također boluje od astmatičnog bronhitisa, a dijagnosticirana joj je i hipertireoza - pojačan rad štitnjače. Ipak, gospođa Tukić ni nakon 7 godina ne gubi nadu u život, još je zadržala svoj vedri duh i šali se s posjetiteljima.

Svi dobri ljudi koji žele pomoći našoj župljanki gospođi Slavici Tukić kako bi mogla dobiti novi kuk od plemenitog metala operacijom u Lovranu, mogu uplatiti novčane donacije na žiro račun koji je na njezino ime otvoren kod OTP banke na broj 2407000-3102897456.

Četvrtak, 4. lipnja A.D. 2020.

Donacije za župu

Svi koji žele i imaju mogućnost donirati novčana sredstva za našu župu mogu to učiniti u župnom uredu ili uplatom na žiro račun:
HR08 2407 0001 1005 6666 2

Također pozivamo da se jave svi koji se aktivno žele uključiti u život svoje župe te pomoći na bilo koji drugi način.

Raspored službe Božje

Raspored od 8. rujna

Nedjeljom
u 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00 sati

Radnim danom, osim srijede i subote
u 18:00 sati

Srijedom i subotom
u 7:00 sati

Klanjanje pred Presvetim
i blagoslov petkom

poslije sv. Mise

Blagdanom u tjednu
u 8:00 sati

Prvim petkom u mjesecu
u 7:00 i 18:00 sati

Župni ured - uredovno vrijeme

Župni ured radi sat vremena prije večernje svete mise. Za hitne slučajeve 0-24 sata!

Novosti iz Centra Otac Vjeko

Online gostiju: 20 

Web Statistika

counterDanas11
counterOvaj mjesec1007
counterSveukupno853048